Proč používat chránič matrace a nepropustné prostěradlo

Především u dětí a seniorů je matrace vystavena velkému riziku znečištění vodou, potravinami nebo močí. Vlhkost matraci nesvědčí. Znečištěná matrace páchne, lepí, trhá se, rozpadá se a dokonce vábí hmyz. Takto poškozená matrace je bohužel nepoužitelná a je třeba investovat do nové. Abyste zničení matrace předešli, pořiďte si chránič nebo nepropustné prostěradlo. Jaký je mezi nimi rozdíl? 

Chránič matrace

Chránič matrace se dává pod běžné prostěradlo a chrání matraci před běžným ušpiněním. Chrániče matrací mohou být jednoduché, prošívané, nebo vyrobené z paměťové pěny. Ta se přizpůsobí tvaru těla a zajistí vám kvalitní spánek. 

Existují dva druhy chráničů. Jeden chrání matraci před ušpiněním a druhý zvyšuje její voděodolnost. Běžné chrániče jsou společně s prostěradlem vhodné jako dvojitá ochrana matrace, ale nejsou nepropustné. Pokud nechcete, aby se vám do matrace vsákla jakákoliv tekutina, pořiďte si nepropustný chránič matrace. Je ošetřený PU nebo PVC vrstvou, která zabrání prosáknutí vody, moči i nápojů. PU vrstva je oproti té PVC kvalitnější, prodyšnější a nešustí.

Chránič matrace

Nepropustné prostěradlo

Nepropustné prostěradlo je takové dva v jednom. Chrání matraci před ušpiněním a díky speciální vrstvě zabrání prosáknutí tekutiny dovnitř. Vrchní vrstva je vyrobená ze 100% bavlny v úpravě froté. Spodní vrstva je z polyuretanu, který je velmi účinný a příjemný na dotyk. Jedná se tedy o nejpraktičtější ochranu, jakou můžete použít. 

Výhody ochrany matrace

Mezi hlavní výhody chráničů matrace a nepropustných prostěradel patří:

  • prodyšnost 
  • antibakteriální vlastnosti
  • zajištění maximálních hygienických podmínek lůžka
  • nekloužou
  • nešustí
  • dokonale obepnou matraci až do výšky 20 cm

Praní nepropustných prostěradel a chráničů matrace

Nepropustné prostěradlo a chránič matrace perte na 60 °C, vyvařovací chrániče do 95 °C. Ani v jednom případě nepoužívejte aviváž a látku nežehlete. Sušení v sušičce se nedoporučuje, ale je možné. Volte šetrné sušení na nízkou teplotu. Látku můžete nechat uschnout na slunci, které bílou barvu krásně vybělí. 

Nepropustná prostěradla a chrániče jen od českých výrobců 

Na nepropustných prostěradlech a chráničích matrace nešetřete. Že se vám investice vyplatila pouznáte hned po první nehodě. Kvalitní materiál perfektně zachytí veškerou tekutinu a matrace zůstane čistá. Při nákupu se poohlédněte po výrobku, který nese označení Česká kvalita nebo má certifikát Oeko-Tex Standard 100. Ten vám zaručí, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé prostředky. 

Doporučujeme vám nepropustné prostěradlo a chránič vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například Goldea.cz

Nepropustné prostěradlo

© 2024 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena