Jersey prostěradla

Jersey prostěradla jsou známá také pod českým názvem žerzej. Jedná se o kvalitní hladkou pleteninu vyrobenou ze 100% bavlněných přízí. Tento materiál je velmi hebký na dotek, jemný, snadno se udržuje a nemusí se žehlit. Jersey prostěradla jsou vhodná spíše pro letní období, ale můžete je používat celoročně. Při nákupu Jersey prostěradel zkontrolujte jejich gramáž. Klasické jersey prostěradlo má gramáž kolem 160 g/m2, jersey prostěradlo s elastanem 180 g/m2.

Jersey prostěradla barvy 

Jersey prostěradla jsou dostupná v mnoha barevných provedeních. Vždy najdete odstín, který vám bude nejvíce ladit s barvami vaší ložnice. Nebojte se výrazných kombinací. Ke světlému povlečení přidejte barevné prostěradlo a naopak. 

Jersey prostěradla velikosti

Nejprodávanější jersey prostěradla mají rozměry:

  • jednolůžko 90 × 200 cm
  • dvoulůžko 180 × 200 cm 

Oblíbené jsou ale také další velikosti, mezi které patří 90 × 200 cm, 120 x 200 cm, 140 × 200 cm, 160 × 200 cm, 180 × 200 cm a dále prodloužené délky 90 × 220 cm a 200 × 220 cm.

Praní jersey prostěradel

Nově zakoupené prostěradlo před prvním použitím vyperte na 40 °C na dlouhý prací program s příslušným pracím prostředkem. Odstraníte tak zbytkové barvy a nečistoty z výroby. 

Při praní prostěradel dodržujte teplotu na štítku prostěradla. Ideálně zvolte 40 °C a nepoužívejte aviváž. Jersey prostěradla nemusíte žehlit. Sušení v sušičce se nedoporučuje, ale je možné. Volte šetrné sušení na nízkou teplotu. Pokud sušíte jersey prostěradla na čerstvém vzduchu, vyndejte je ihned po vyprání z pračky a pečlivě rozložte na věšák. Nedávejte je na přímé slunce, barvy by se rychleji vyšisovaly. 

Jersey prostěradla jen od českých výrobců 

Vždy kupujte jen kvalitní český výrobek. Vybírejte takový, který má označení Česká kvalita nebo certifikát Oeko-Tex Standard 100. Budete mít jistotu, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé prostředky. Doporučujeme vám prostěradlo vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například Goldea.cz 

Ukázka vybraných barev jersey prostěradel

Internetový obchod Goldea.cz pravidelně do své nabídky zařazuje nové barvy jersey prostěradel. Zde si prohlédněte některá z nich. Celkovou nabídku najdete na e-shopu www.goldea.cz

Jersey prostěradla

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena