Froté prostěradla

Froté prostěradla jsou velmi oblíbená. Nabízí totiž vysokou kvalitu, komfort a pohodlí

Froté prostěradla jsou složena přibližně z 80 % z bavlny a z 20 % z polyesteru. Konkrétní poměr se liší podle výrobce a typu produktu. U některých prostěradel je polyester nahrazen polyamidem. Jak poznáte kvalitní froté prostěradlo? Podíl bavlny a gramáž látky jsou co nejvyšší. Platí zde jednoduché pravidlo. Čím vyšší gramáž, tím delší životnost prostěradla.  

Froté prostěradla barvy 

Froté prostěradla jsou vkusným doplňkem každého povlečení. Dostupné jsou v mnoha barevných provedeních. Vždy najdete odstín, který vám bude nejvíce ladit s barvami vaší ložnice. 

Froté prostěradla velikosti

 Nejprodávanější froté prostěradla mají rozměry:

  • jednolůžko 90 × 200 cm
  • dvoulůžko 180 × 200 cm 

Oblíbené jsou ale také další rozměry prostěradel, mezi které patří 90 × 200 cm, 140 × 200 cm, 160 × 200 cm, 200 × 200 cm a dále prodloužené délky 90 × 220 cm a 200 × 220 cm.

Výhody froté prostěradel

Froté je velmi příjemný, odolný a snadno udržovatelný materiál. Jeho velkou výhodou je dobrá prodyšnost a savost. Jistě vás potěší, že froté prostěradla se nemusí žehlit. 

Praní froté prostěradel

Nově zakoupené prostěradlo před prvním použitím vyperte na 40 °C na dlouhý prací program s příslušným pracím prostředkem. Odstraníte tak zbytkové barvy a nečistoty z výroby. Po prvním vyprání se také uvolní vlákna a zpevní smyčky v tkanině. Tento proces zajistí lepší vzhled a delší životnost výrobku. 

Prostěradlo perte vždy na 40 °C, nepoužívejte aviváž a látku nežehlete. Sušení v sušičce se nedoporučuje, ale je možné. Volte šetrné sušení na nízkou teplotu. Pro froté prostěradla se také nehodí vyváření, mandlování a bělení. 

Froté prostěradla jen od českých výrobců 

Aby vám froté prostěradlo dlouho vydrželo, kupujte jen kvalitní český výrobek. Ideálně takový, který má označení Česká kvalita nebo certifikát Oeko-Tex Standard 100. Ten zaručuje, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé prostředky. Doporučujeme vám prostěradlo vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například Goldea.cz 

Ukázka vybraných barev froté prostěradel

Internetový obchod Goldea.cz pravidelně do své nabídky zařazuje nové barvy froté prostěradel. Zde si prohlédněte některá z nich. Celkovou nabídku najdete na e-shopu www.goldea.cz

Froté prostěradla

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena