Lněná prostěradla

Len je velmi luxusní, na dotek příjemný a chladivý materiál. Lněná prostěradla výborně sají pot, udržují konstantní teplotu a využijete je po celý rok. Jejich velkou výhodou je barevná stálost a kvalita vlákna. Neřídnou, netrhají se a vydrží vám dlouhé roky. Čím déle je budete používat, tím budou jemnější. Jsou také perfektním doplňkem do ložnice každého alergika a astmatika. Odolávají roztočům, bakteriím a plísním. Jsou vhodné i pro citlivou pokožkou.

Lněná prostěradla barvy 

Lněná prostěradla se vyrábí především v přírodních barvách. Patří mezi ně bílá, béžová, hnědá, šedá nebo černá. Seženete ale i další odstíny, jako třeba jemně růžovou nebo světle modrou. 

Lněná prostěradla velikosti

Lněná prostěradla se vyrábí ve dvou rozměrech. Velikost 140 × 240 cm je vhodná na klasické jednolůžko a velikost 220 × 240 cm se hodí na klasické dvoulůžko. Prostěradla bývají bez napínací gumy. Lněnou plachtu jen přehodíte přes lůžko a v případě potřeby na konci můžete uvázat uzly. 

Praní lněných prostěradel

Len je přírodní materiál. Při praní prostěradel k nim buďte ohleduplní, nepoužívejte aviváž a nesušte je v sušičce. Perte je s šetrným pracím prostředkem na teplotu 40°. Pozor, len se při prvním praní může srazit přibližně o 10% své velikosti. Bílé lněné prostěradlo můžete sušit na slunci. Sluneční paprsky ho krásně vybělí. Některé látky jsou více prašné, ale tento jev po několika vypráních zmizí. Čím více je budete prát, tím budou příjemnější na dotek. 

Lněná prostěradla jen od českých výrobců 

Lněná prostěradla vám vydrží dlouhé roky a stále budou vypadat skvěle. Jejich pořizovací cena je vyšší, ale tato investice se vám vyplatí. Nenechte se zlákat slevami a vždy si pořiďte kvalitní český výrobek. Poznáte ho podle označení Česká kvalita nebo certifikátu Oeko-Tex Standard 100. Jen tak máte jistotu, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé prostředky. Doporučujeme vám prostěradlo vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například Goldea.cz 

Ukázka vybraných barev lněných prostěradel

Na internetovém obchodu Goldea.cz najdete kvalitní lněná prostěradla v přírodních barvách. Zde si prohlédněte některá z nich. Celkovou nabídku najdete na e-shopu www.goldea.cz

Lněné prostěradla

© 2023 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena