Nepropustná prostěradla

Nepropustná prostěradla jsou nepromokavá. To znamená, že do matrace nepropustí žádnou tekutinu. Vrchní vrstva je vyrobená ze 100% bavlny v úpravě froté. Spodní vrstva je z polyuretanu, který je velmi účinný a příjemný na dotyk. 

Mezi hlavní výhody nepropustných prostěradel patří:

  • prodyšnost 
  • antibakteriální vlastnosti
  • zajištění maximálních hygienických podmínek lůžka
  • nekloužou
  • nešustí
  • dokonale obepnou matraci až do výšky 20 cm

Nepropustná prostěradla velikosti

Nepropustná prostěradla se nejčastěji vyrábí v rozměrech 90 × 200 cm (jednolůžko), 180 × 200 cm (dvoulůžko) a dále 60 × 120 cm a 70 × 140 cm (do dětské postýlky).

Nepropustné prostěradlo versus chránič matrace

Chránič matrace se používá v kombinaci s běžným prostěradlem a zvyšuje jeho ochranné vlastnosti. Existují dva druhy chráničů. Jeden chrání matraci před ušpiněním a druhý zvyšuje její voděodolnost. Nepropustné prostěradlo je takové dva v jednom. Chrání matraci před ušpiněním a zároveň je voděodolné. 

Bude vás zajímat: Proč používat chránič matrace a nepropustné prostěradlo

Využití nepropustných prostěradel 

Nepropustná prostěradla jsou skvělým doplňkem mnoha domácností. V dětské postýlce zabrání úniku moči a tekutiny do matrace. Také dospělí ocení jeho skvělé vlastnosti. Dobře chrání matraci a prodlužuje její životnost. Neocenitelným pomocníkem je nepropustné prostěradlo také u seniorů. Právě u nich je matrace často zatěžována je třeba ji chránit před poškozením či nečekanou nehodou. 

Praní nepropustných prostěradel

Nepropustné prostěradlo perte na 60 °C, nepoužívejte aviváž a látku nežehlete. Sušení v sušičce se nedoporučuje, ale je možné. Volte šetrné sušení na nízkou teplotu. Látku můžete nechat uschnout na slunci, které bílou barvu krásně vybělí. 

Nepropustná prostěradla jen od českých výrobců 

Aby vám nepropustné prostěradlo dlouho vydrželo, kupujte jen kvalitní český výrobek. Ideálně takový, který má označení Česká kvalita nebo certifikát Oeko-Tex Standard 100. Ten zaručuje, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé prostředky. Doporučujeme Vám prostěradlo vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například Goldea.cz 

Nepropustná prostěradla

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena