Dětská prostěradla

Dětská prostěradla jsou vhodná do dětské postýlky i pro velkou postel. Nejčastěji bývají vyrobená z bavlny, froté nebo jersey. Stejně jako veškerý dětský textil by měly mít certifikát o zdravotní nezávadnosti. Pro citlivou dětskou pokožku vybírejte vždy jen ty nejlepší materiály. 

Rozměry dětských prostěradel do postýlky i na velkou postel 

Dětská prostěradla do postýlky seženete nejčastěji v rozměrech 60 × 120 cm a 70 × 140 cm. Prostěradla pro velkou postel bývají v rozměru jednolůžka 90 × 200 cm. Mezi nejpoužívanější materiály patří 100% bavlna, froté a jersey. Tyto látky jsou hebké, prodyšné, dobře odvádí pot a jsou barevně i tvarově stálé. 

Napínací dětská prostěradla díky všité gumě perfektně obepnou matraci a nekrabatí se. Miminku i větším dětem zajistí kvalitní a ničím nerušený spánek. 

Dětské motivy 

Dětská prostěradla jsou jednobarevná i zdobená veselými motivy. Najdete na nich vzory zvířátek, kytiček nebo autíček. Využijte je celoročně. V létě se v nich děti nebudou potit a v zimě je krásně zahřejí. 

Bude vás zajímat: Jak často prát prostěradla? Zásady správné péče

Dětské prostěradla

Certifikát Oeko-Tex® Standard 100

Dětský textil by měl splňovat ty nejpřísnější požadavky na kvalitu. Při výrobě látek nesmí být použita žádná chemická barviva a ideálně by měly mít certifikát Oeko-Tex® Standard 100. Ten vám zaručí, že jsou prostěradla vhodná i pro citlivou pokožku miminek. 

Certifikát se výrobcům vydává na jeden rok. Jako zákazník díky tomu máte jistotu, že značka nemůže polevit v dodržování přísných požadavků.

Chránič matrace

Velmi praktickým doplňkem každé dětské postýlky je chránič matrace. Chrání matraci před ušpiněním, noční nehodou nebo před rozlitým pitím. Chrániče jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného materiálu s certifikátem Oeko-Tex Standard 100. Svrchní strana je z příjemné 100% bavlny v úpravě froté. Spodní strana je opatřená nepropustným zátěrem z polyuretanu

Chrániče matrace dlouhou životnost, antibakteriální úpravu a jsou prodyšná. Můžete je prát až na 95°C.

Dětské prostěradlo

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena