Jak vybrat prostěradlo do postýlky

Malé děti mají citlivou pokožku, proto by měl materiál prostěradla do dětské postýlky splňovat dvě zásadní kritéria: zdravotní nezávadnost a snadnou hygienickou udržitelnost. To nejlepší, co můžete svému miminku dopřát je 100%bavlna s certifikátem OEKO-TEX Standard 100. Toto označení vám zaručí, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé látky. 

Rozměry dětských prostěradel do postýlky

Klasická matrace do dětské postýlky měří 120 × 60 cm a tento rozměr je také nejprodávanější. Do dětských postýlek se hodí prostěradla v rozměru 120 × 60 cm a 140 × 70 cm. Pozornost věnujte výšce matrace a prostěradla. Ideální rozměr je přibližně 10-15 cm.

Barvy dětských prostěradel

Dětská prostěradla do postýlky můžete vybírat v neutrálních barvách jako je bílá nebo béžová, nebo můžete také vybírat prostěradla s potiskem. Hezky vypadají i výrazné barvy, mezi které patří červená, oranžová nebo modrá. Pro malé děti raději volte tlumené odstíny, podpoříte tím jejich klidný spánek. Na výběr máte také z velkého množství dětských vzorů a motivů. Ozdobte dětskou postýlku kytičkami, ptáčky, hvězdičkami nebo roztomilými zvířátky. 

Dětská prostěradla do postýlky

Nepropustné prostěradlo a chránič matrace

Nepropustné prostěradlo do dětské postýlky chrání matraci před ušpiněním a prosáknutím tekutiny. Především u malých dětí hrozí velké riziko zničení matrace močí, vodou nebo jídlem. Nepropustný chránič je ošetřený PU nebo PVC vrstvou, která zabrání prosáknutí vody, moči i nápojů. PU vrstva je oproti té PVC kvalitnější, prodyšnější a nešustí.

TIP: Proč používat chránič matrace a nepropustné prostěradlo

Praní dětských prostěradel

Bavlněné prostěradlo, nepropustné prostěradlo a chránič matrace perte na 60 °C, vyvařovací chrániče do 95 °C. Froté prostěradla perte na 40 °C nebo dle štítku výrobce. Ani v jednom případě nepoužívejte při praní prostěradel aviváž a látku nežehlete. Sušení v sušičce se nedoporučuje, ale je možné. Volte šetrné sušení na nízkou teplotu. Látku můžete nechat uschnout na slunci, které bílou barvu krásně vybělí. 

Ukázka vybraných barev bavlněných prostěradel

Doporučujeme vám prostěradlo vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například internetový obchod Goldea.cz. Do své nabídky pravidelně zařazuje nové barvy prostěradel do dětské postýlky. Zde si prohlédněte některá z nich. Celkovou nabídku najdete na e-shopu www.goldea.cz

Prostěradla do postýlky

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena