Kde koupit česká prostěradla?

Prostěradla zakoupíte ve velkoobchodních řetězcích i maloobchodních sítí supermarketů a hypermarketů. Širokou nabídku prostěradel najdete také ve specializovaných prodejnách bytového textilu a na e-shopech. Kvalita látky a šití se u jednotlivých výrobců liší. Při nákupu prostěradel klaďte důraz na materiál, švy a barvy. Jak poznáte, že vám prostěradlo dlouho vydrží? 

Švy by měly být rovné, krátké a šité těsně u sebe. Pozor si dejte na trčící nitky a nezapošité konce látky. Materiál volte ideálně přírodní. Patří mezi něj bavlna, len, nebo damašek. Prostěradla z mikroplyše by měla být vyrobena z jemných polyesterových vláken šetrných k pokožce. Velmi oblíbená jsou froté a jersey prostěradla s napínací gumou. Ta pevně obepnou matraci a nekrabatí se. Dalším typem prostěradel jsou bavlněné plachty. Tato stará dobrá klasika je vhodná na lůžko nebo namísto ručníku do sauny. Důležitá je také kvalita barev, u kterých při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé látky. V neposlední řadě dbejte na vysokou gramáž látky. Ta vám zajistí dlouhou životnost, vysokou pevnost a odolnost. 

Při nákupu dejte přednost českým výrobcům před mezinárodními velkými řetězci. Mezi české výrobce patří například Goldea.cz. Doporučujeme vám navštívit kamennou prodejnu bytového textilu nebo zboží objednat ze specializovaného e-shopu. Tam vám odborně poradí a doporučí prostěradla, která vám budou dělat radost dlouhá léta. 

Širokou nabídku prostěradel všech rozměrů, materiálů a barev najdete na Goldea.cz 

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena