Bavlněná prostěradla

Bavlněná prostěradla neboli bavlněné plachty jsou stará dobrá klasika. Vybrat si můžete prostěradla bez napínací gumy nebo s gumou. Jaký je mezi nimi rozdíl? Bavlněné prostěradlo bez gumy jen přehodíte přes lůžko, případně konce zavážete do uzlu. Prostěradlo s napínací gumou matraci pevně obepne a látka zůstane na svém místě. 

Výhody bavlněných prostěradel 

Bavlněná prostěradla jsou ušitá ze 100% bavlny. Jsou velmi příjemná na dotek a hodí se pro celoroční použití. Využijete je v domácnostech, ubytovacích zařízeních nebo jako prostěradla do sauny.

TIP: Rozdíl mezi napínacím prostěradlem a plachtou

Bavlněná prostěradla barvy 

Nejčastěji se setkáte s bílými bavlněnými prostěradly. Nabídka barev je ale mnohem širší. Vybírat můžete z mnoha odstínů. které budou perfektně ladit s vaším povlečení. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte například vínovou, fialovou nebo zelenou. Do sauny volte ideálně plachtu v bílé barvě. 

Bavlněná prostěradla velikosti

Bavlněná prostěradla se vyrábí ve dvou rozměrech. Velikost 140 × 240 cm je vhodná na klasické jednolůžko a velikost 220 × 240 cm se hodí na klasické dvoulůžko.

Praní bavlněných prostěradel

Před prvním použitím prostěradla vyperte minimálně jednou. Odstraníte tak zbytkové barvy a případný prach z výroby. Sušit je můžete v sušičce nebo na čerstvém vzduchu. Vyhněte se však přímému slunci, na kterém barvy rychle vyblednou. Většinu bavlněných prostěradel je možné prát na 60 °C, na některých štítcích najdete jako povolené maximum teplotu 95 °C.  

Bavlněná prostěradla jen od českých výrobců 

Bavlněná prostěradla využijete na spaní i v sauně. Protože se látka přímo dotýká vaší pokožky, vybírejte vždy jen kvalitní český výrobek. Jak ho poznáte? Nese označení Česká kvalita nebo certifikát Oeko-Tex Standard 100. Jen tak máte jistotu, že při výrobě nebyly použity žádné zdraví škodlivé prostředky. Doporučujeme vám prostěradlo vybírat s důrazem na kvalitu a převážně od ověřených výrobců a prodejců. Mezi ně patří například Goldea.cz 

Ukázka vybraných barev bavlněných prostěradel

Internetový obchod Goldea.cz pravidelně do své nabídky zařazuje nové barvy bavlněných prostěradel. Zde si prohlédněte některá z nich. Celkovou nabídku najdete na e-shopu www.goldea.cz

Bavlněná prostěradla

© 2022 česká-prostěradla.cz. Všechna práva vyhrazena